Marta Lipnicka

Kolejna edycja Biegu z Flagą w ramach Fit Festiwalu w Pisarzowicach przyciągnął 117 zawodników rywalizujących na trzech dystansach. Bieg odbył się dzisiaj (3 maja, piątek).

Zawodnicy od rana zbierali się na boisku Zespołu Szkół Publicznych w Pisarzowicach. Organizatorzy na sali gimnastycznej przygotowali podium. Zgodnie z tradycją przed biegiem wszyscy wzięli udział w rozgrzewce poprowadzonej przez jedną z mieszkanek Pisarzowic Martę Cebulę.

Zawodnicy biegli ścieżkami Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Mimo mżawki padającej od rana podczas biegu wyszło słońce.

41 zawodników wystartowała w półmaratonie na Skalnik. Wygrała tak samo jak przed rokiem Marta Lipnicka z Jeleniej Góry (1:54:45), która też jako pierwsza kobieta wbiegła na Skalnik. Wśród mężczyzn pierwszy flagę na Skalniku odebrał Artur Gawroński z Kamiennej Góry, jednak w powrotnej trasie został wyprzedzony i ostatecznie wygrał Paweł Sadowski z Janowic Wielkich. Na pokonanie 21 kilometrów potrzebował godziny 34 minut i 5 sekund. Na 21 kilometrów wśród kobiet drugie miejsce zajęła Marta Wujda z czasem 1:55:05, a trzecia była Aleksandra Gruszka (2:06:29). Drugi mężczyzna na mecie w biegu na Skalnik był Rafał Matyja (1:34:31), a trzeci Piotr Garnek (1:43:31). Na czwarty miejscu zameldował się najszybszy na połowie dystansu A. Gawroński (1:44:14)

Paweł Sadowski

Większym zainteresowaniem cieszył się się bieg na 10 kilometrów, w którym wystartowało 48 zawodników. Wyniki kobniet: I miejsce Katarzyna Stawiarska 56:30, II miejsce Justyna Polak 58:33, III miejsce Sylwia Hadzicka 01:09:28. Wyniki mężczyzn: I miejsce Piotr Holly 43:15, II miejsce Mikołaj Sadowski 43:17, III miejsce Konrad Biela 43:49

Do przejścia z kijkami zgłosiły się 28 osób. Wśród kobiet wygrała Magdalena Ceplin-Krywko (42:16) przed Aleksandrą Graff (42:37) i Iwoną Kołodziej (42:49). Najszybszy mężczyzna Grzegorz Bieniek potrzebował 38 minut i 33 sekund na przejście pięciu kilometrów. Drugi był Maciej Karwacki (39:41) który wyprzedził Dariusza Proskure (42:48)

Grzegorz Bieniek

Warto wspomnieć, że część uczestników bieg pokonało wraz z czworonożnymi przyjaciółmi. Jedna z uczestniczek Nordic Walking przeszła całą trasę niosąc dziecko w nosidełku na plecach.

W czasie kiedy zawodnicy byli na trasie kibicom czas umilały pisarzowickie Sprężynki.