aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Mtb Lubawka

W nieco zmienionej formie odbywały się dzisiaj (sobota, 8 czerwca) zawody MTB w Lubawce. Po raz 25. Lubawka gościła zawodników kolarstwa górskiego. W tym roku impreza odbyła się pod nazwą: Międzynarodowe Zawody w Kolarstwie Górskim 25. MTB XC Lubawka.

 

Bazą zawodów była polana przy skoczni narciarskiej. Trasy zostały wytyczone po polanie oraz na terenie rezerwatu i przy skoczni. Jedno okrążenie miało mieć 1,8 kilometra długości. Sędziowie już przy odprawie technicznej uznali jednak, że trasę należy zmodyfikować gdyż organizator wytyczył bardzo strome podjazdy nie nadające się dla młodszych zawodników.

W sobotę na trasę wyruszyła młodzież, najstarszy zawodnik z rocznika 1999. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała burmistrz Ewa Kocemba. W zależności od grupy wiekowej zawodnicy musieli przejechać jedno bądź pięć kółek. Najmłodsi ścigali się tylko po polanie na dystansach 100 i 400 metrów.

Równocześnie na polanie odbywał się Piknik Profilaktyczny prowadzony przez MGOPS w Lubawce przy współudziale m.in. harcerzy z Hufca w Kamiennej Górze. Piknik odbywał się pod hasłem „Trzeźwo, zdrowo i sportowo". Odbywały się gry i zabawy, a także konkursy i warsztaty dla zainteresowanych. Ponadto podczas pikniku odbyły się występy Drużyny Harcerskiej „Górski Potok”, dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Lubawce oraz lokalnego zespołu „Rise Of The Sun”. Czas umilał też klaun oraz pokaz dużych baniek mydlanych w wykonaniu „IRRBLOSS”.

Strażacy z OSP Lubawka proponowali mycie rowerów z wozu strażackiego.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez