aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

AS Krzeszów

W sobotę (8 czerwca) na boiskach kompleksu Aqua Zdrój w Wałbrzychu chłopcy z Akademii Sportu z Krzeszowa odnieśli zwycięstwo w finale miejskim turnieju Deichmann Minimistrzostwa w kategorii U9.

 

W drodze do finału grająca w barwach Brazylii drużyna urządziła sobie prawdziwą kanonadę, ogrywając kolejno: Danię (Gryf Świdnica 2) 6-1, Paragwaj (Orlik Kłodzko) 7-0 oraz Hiszpanię (Górnik Wałbrzych) 9-2. Prawdziwy test czekał na chłopaków w finale, gdzie spotkali się ze zwycięzcą fazy grupowej – Szwajcarią (Gryf Świdnica 1). Mimo, że przeciwnicy trzykrotnie doprowadzali do remisu, ostatnie słowo należało do krzeszowskich Asów, którzy zwyciężyli 4-3. Chłopcy wywalczyli sobie bilet na Finał Finałów, który odbędzie się w pierwszy weekend wakacji w Wałbrzychu z udziałem 32 najlepszych drużyn z całej Polski.

U9 Brazylia
Skład:
Eryk Łojko
Bartek Łojko
Miłek Piechota
Grzesiu Baran
Krystek Krężel
Michał Dubiel
Tobiasz Majewski
Mikołaj Rzepiński
Filip Zieliński
Gabriel Ciećka
Krzysiu Świerad
W męczy finałowym bramki dla Krzeszowa zdobyli Bartosz Łojko x2
Eryk Łojko x1
Miłosz Piechota x1

W Lidze Deichmanna brały udział również dwie drużyny z Krzeszowa w kategorii Orlik U 11 Nigeria oraz Bazylia. Drużyny U 11 walczyły bardzo dzielnie z wyżej notowanymi rywalami. Rundę zasadniczą zakończyli w środku stawki, a całe rozgrywki zakończyli na 1/8 finału. Zdobyli dzięki temu dużo doświadczenia, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Drużyny U 11
W składzie:

AS Krzeszów

Nigeria U 11
Marcin Klimczak
Bruno Zając
Cyprian Bortnowski
Dawid Dziedziak
Janek Pabis
Karol Kluczyński
Jakub Rzeszutek

AS Krzeszów

Brazylia U 11
Szymon Książek
Damian Janor
Szymon Głowiński
Tymek Wyrostek
Bartek Kołodziejski
Piotr Kachniarz
Kacper Berdechowski
Gabryś Olszewski
Filip Homoncik

Akademia Sportu Krzeszów orowadzi nabór do grupy Skrzatów rocznik 2013/2014, Żaków rocznik 2011/2010, Orlików rocznik 2010/2009, Młodzików 2008/2007. Więcej informacji pod nr telefonu 691752183.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez