aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

wyludzenie

Od jednego z internautów otrzymaliśmy informację o próbie wyłudzenia danych do logowania w banku. Nadawcy podszywają się pod Pocztę Polską.

 

Internauta otrzymał sms-a z informacją o wysłaniu paczki do dezynfekcji i linkiem do strony internetowej ze szczegółowymi informacjami. Link prowadził do strony, na której użyto logotypów Poczty Polskiej i usługi Pocztex. Zgodnie z informacją paczka trafiła do obowiązkowej dezynfekcji, która ma kosztować 50 groszy. Po dokonaniu dezynfekcji przesyłka miałaby zostać przekazana kurierowi do doręczenia, brak opłaty oznacza dodatkowe 30 dni oczekiwania.

Możemy się tylko domyślać, że kliknięcie w przycisk Płacę przeniosłoby użytkownika do fałszywej strony banku. W próbie oszustwa nie chodzi bowiem o 50 grosy, a o dane do logowania oraz kod potwierdzający transakcję.

Przypominamy, nie takie sms-y to oszustwo. Podanie danych może zakończyć się utratą wszystkich środków na koncie bankowym.

Pomysł na wyłudzenia danych powraca co jakiś czas, oszuści podszywają się pod różne firmy i pod pretekstem niewielkiej dopłaty próbują przejąć dane do logowania w banku.

REKLAMA