Print
Iwona Krawczyk

- Bez znieczulenia wyrwano zdrowego zęba - o likwidacji gimnazjów mówi poseł Iwona Krawczyk (PO) i zapowiada start w jesiennych wyborach parlamentarnych. Wiadomo już w jakim okręgu wyborczym będzie starać się o uzyskanie mandatu.

 

W tym roku koniec roku szkolnego był wyjątkowy. Po 20 latach działalność zakończyły gimnazja. I. Krawczyk przypomniała, że tworzyła je ta sama grupa, która podjęła decyzję o likwidacji. Powołując się na międzynarodowe badania, posłanka pozytywnie oceniła wyniki nauczania na tym szczeblu. Wskazała na problemy ósmoklasistów, którzy realizowali przeładowany program, a teraz mogą mieć kłopoty z dostaniem się do wymarzonej szkoły średniej. Wspomniała również o nauczycielach, dla których nie będzie miejsc pracy. Mówiła również o sejmowych pracach nad nowelizacją Karty Nauczyciela i odrzucenie wszystkich poprawek zgłoszonych przez opozycję.

- Samobójcza polityka klimatyczna PiS - tak o podejściu rządu do spraw zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery mówiła posłanka. Powoływała się na dane dotyczące realizacji przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska programu Czyste powietrze. Według posłanki na 58 tys. złożonych wniosków rozpatrzonych zostało 13 tys. Grozi to utratą unijnych środków. Według posłanki lepiej z tą sprawą poradziłyby sobie samorządy. Krytykowała jednocześnie przepisy dotyczące odpadów. Z jednej strony do Polski trafiają śmieci z innych państw, z drugiej zmiany w prawie wymuszają wzrost opłat dla mieszkańców. Wynikiem takiej polityki są m.in. pożary składowisk.

Jesienią odbędą się wybory do polskiego parlamentu. I. Krawczyk ujawniła część wyborczego programu, trzy punkty dotyczące emerytów. PO zapowiada zwolnienie emerytur z podatku dochodowego (PIT), pozwoli to na zwiększenie wypłacanych emerytom kwot. Nowością ma być program Aktywny senior. Osoby, które po osiągnięciu wieku emerytalnego pozostaną w pracy, będą zwolnione ze składek społecznych. Dla najbiedniejszych, niesamodzielnych emerytur PO proponuje bony na opłacenie wsparcia.

- Niczego nie będziemy zabierać - deklaruje I. Krawczyk i zapowiada start w wyborach w okręgu jeleniogórsko-legnickim, którego częścią jest powiat kamiennogórski.