Print
Kamienna Góra

Kamienną Górę odwiedziła dzisiaj (poniedziałek, 8 lipca) minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa. Towarzyszyła jej Marzena Machałek sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, wicewojowoda Kamil Krzysztof Zieliński oraz senator Krzysztof Mróz.

 

Goście prowadzili akcję informacyjną związaną z programem Rodzina500+. Minister Bożena Borys-Szopa obiecała odwiedzić gminę, która jako pierwsza wpłaci nowe świadczenie 500+. Wnioski można składać od 1 lipca. Pierwszą wypłatę zrealizowano w Kowarach i to do tego miasta przyjechała minister. Później odwiedziła DPS-y w Janowicach Wielkich i Szarocinie oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Kamiennej Górze. Po tym cyklu wizyt przedstawiciele rządu spotkali się na rynku z mieszkańcami Kamiennej Góry.

Kamienna Góra

Według najnowszych danych, wnioski o wypłatę nowego świadczenia złożyło już 1,7 mln rodzin w całej Polsce.

Minister poinformowała o realizacji kolejnego z postulatów zgłaszanych przez Solidarność. Rząd pracuje nad wyłączeniem dodatku stażowego z pensji minimalnej. Dla osób najmniej zarabiających będzie to oznaczać podwyżkę wynagrodzenia. Dzisiaj do pensji minimalnej wlicza się m.in. wysługa lat. Po wprowadzeniu zmianie tak nie będzie. Pensja zasadnicza będzie musiała przekraczać określone przez rząd minimum, dopiero od niej naliczany będzie dodatek stażowy.

Kamienna Góra

Senator Krzysztof Mróz podkreślił, że jedną z cech rządów PiS-u jest wiarygodność. Politycy tej partii realizują składane obietnice.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Marzena Machałek wystartuje w jesiennych wyborach do Sejmu z trzeciego miejsca w okręgu jeleniogórsko-legnickim.

Kamienna Góra