aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

sanikomPrzedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Saikom Sp. z o.o., informuje, że od dnia 26.10.2020 r. do odwołania ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju, zamknięte zostaną wszystkie PSZOK-i obsługiwane przez nasze przedsiębiorstwo. Decyzja dotyczy PSZOK-ów w Lubawce, Kamiennej Górze, Jaworze, Lwówku Śląskim, Boguszowie Gorcach i Mieroszowie.

Odpady komunalne odbierane będą nadal zgodnie z obowiązującymi harmonogramami.

Sanikom ogłoszenie

lubawka Gmina Lubawka organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych pochodzących z gospodarstw domowych, tzw. wystawkę.

Kamienna GóraWysoki awans Kamiennej Góry w rankingu „Liderzy inwestycji” przygotowywanym przez samorządowy magazyn „Wspólnota”. W najnowszym zestawieniu nasze miasto znalazło się na 72 pozycji. Do pierwszej setki miast powiatowych awansowaliśmy z 230 miejsca.

Kamienna Góra - lokal użytkowy ul. Mickiewicza - IIII przetarg

Burmistrz Miasta Kamienna Góra ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na zbycie lokalu użytkowego o powierzchni 98,85m2, położonego w Kamiennej Górze, ul. A. Mickiewicza 2.

Pod biało-czerwoną

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji jest inicjatorem projektu „Pod biało-czerwoną”. Jego celem jest upamiętnienie zwycięstwa Polski w Bitwie Warszawskiej 1920 r. W ramach akcji rząd ma sfinansować zakup masztu i flagi państwowej dla każdej gminy w kraju. Warunek otrzymania przez gminę masztu jest tylko jeden – zaangażowanie mieszkańców. Warunki nie są wygórowane, bo aby maszt powstał w gminie do 20 tysięcy mieszkańców wystarczy 100 głosów, do 100 tysięcy mieszkańców - 500.

fot. MGOK Lubawka

W związku z dynamicznym rozwoje sytuacji epidemicznej, Dom Kultury w Lubawce oraz Wiejski Dom Kultury w Chełmsku Śląskim zawieszają działanie zajęć stałych. Zawieszenie potrwa wstępnie do końca października.

 

sanikomZ powodu prowadzonych prac remontowych sieci wodociągowej dzisiaj (wtorek, 20 października) od godziny 9.00 do godziny popołudniowych możliwe będą przerwy w dostawie wody w miejscowościach Jarkowice, Miszkowice. 

Po zakończeniu prac może wystąpić czasowe pogorszenie jakości wody.

fot. UM Kamienna Góra

Kamienna Góra otrzymała dofinansowanie na wymianę kopcących źródeł ogrzewania. Zamierzamy pozbyć się prawie 200 pieców węglowych.

Informacje dotyczące projektu #W pełni sprawni pracownicy realizowanego przez Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu

REKLAMA