aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. UM Kamienna Góra

Ogłosiliśmy przetarg na dzierżawę prawie 10 hektarowej działki przy ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze. Mogą w nim wystartować podmioty zainteresowane budową i eksploatacją farmy fotowoltaicznej.

fot. UM Kamienna Góra

Jak co roku dokonaliśmy przeglądu stanu drzewostanu w miejskich lasach. W ramach standardowych zabiegów związanych z gospodarką leśną musimy usunąć niewielką część chorych drzew. Są to rośliny zasiedlone przez szkodniki owadzie. Usuwamy także wywroty i złomy.

fot. UM Kamienna Góra

sanikomDzisiaj (niedziela, 18 kwietnia) od godziny 14:00  z powodu awarii sieci pod drogą wojewózką będą występować przerwy w dostawie wody w Lubawce na ul. Wodnej, Tkackiej, Piastowskiej, Wiejskiej, Krótkiej, Kościuszki i Górskiej. 

Po zakończeniu prac może wystąpić czasowe pogorszenie jakości wody.

fot. UM Kamienna Góra

Nie ustaje zainteresowanie działkami pod budownictwo jednorodzinne w Kamiennej Górze. Znów udało się bardzo korzystnie sprzedać sześć miejskich parceli przy ulicy Wrzosowej. Wszystkie znalazły nabywców znacznie powyżej ceny wywoławczej.

LubawkaBurmistrz Miasta Lubawka zgodnie z zapisami zawartymi w Rozdz. 1 pkt 5 Załącznika nr 1 do Uchwały Nr VI/244/21 Rady Miejskiej w Lubawce z dnia 25 marca 2021 roku w sprawie przyjęcia zasad udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Lubawka w ramach programu priorytetowego pn. "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego Etap III" na zadania polegające na zmianie systemu ogrzewania ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów zrealizowanej wymiany pieców węglowych oraz montażu nowych ekologicznych źródeł ciepła na rok 2021.

fot. UM Kamienna Góra

26 kwietnia zaczniemy przyjmowanie wniosków o przyznanie dotacji na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w domach wielorodzinnych na terenie Kamiennej Góry. Dokumenty będzie można składać do 30 kwietnia 2021 r.

fot. UM Kamienna Góra

Miejskie fotopułapki zarejestrowały dwóch mieszkańców porzucających lodówkę przy pojemnikach w rejonie ul. Tadeusza Kościuszki w Kamiennej Górze.

fot. UM Kamienna Góra

Wzrastają koszty postępowania windykacyjnego w samorządach. Zmiany są związane z nowelizacją ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, która weszła w życie w lutym tego roku.

fot. UM Kamienna Góra

Rozstrzygnęliśmy konkurs na zadania związane z upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu w Kamiennej Górze. Pieniądze trafią do siedmiu klubów i organizacji.

Informacje dotyczące projektu #W pełni sprawni pracownicy realizowanego przez Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu

REKLAMA