aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kino za Rogiem, Krzeszów

Kino działa przy Domu Kultury w Krzeszowie. Tel. 75 610 60 15.

 

piątek / 18.09.2020 / godz. 18.00
Czerwony żółw (2016) animowany, poetycki

Nagrody
2016 - Cannes - Przegląd Un Certain Regard - Nagroda specjalna - Michael Dudok de Wit
2017 - ANNIE:
- Najlepszy pełnometrażowy niezależny film animowany
- Najlepszy niezależny film animowany
Sztorm wyrzuca rozbitka na małą tropikalną wyspę. W kolejnych dniach i tygodniach jego główną aktywnością będzie budowanie tratwy, na której opuści wyspę, licząc na ocalenie. Kiedy wreszcie udaje mu się odbić od brzegu i ruszyć w drogę, tratwę niszczy wielki czerwony żółw. Następne miesiące będą wyglądały podobnie: rozbitek będzie budował kolejne tratwy, a niedługo po tym jak odbije od brzegu, będzie je niszczył ten sam wielki czerwony gad, zmuszając mężczyznę do powrotu.
Wiedziony rosnącą rozpaczą i gniewem rozbitek, korzystając z okazji, rozbija żółwiowi głowę, a następnego ranka odkrywa, że twarda skorupa skrywała piękną rudowłosą kobietę…
Oszczędna, pozbawiona dialogów i prosta wizualnie symboliczna opowieść o przeznaczeniu i pogodzeniu się z losem.
Nominowany do Oscara film został wyprodukowany w japońskim studiu Ghibli.

sobota / 19.09.2020 / godz. 15.00
Kino dla Malucha
Raz w miesiącu zapraszam serdecznie najmłodszych na seanse bajkowe w kinie - Kino dla Malucha - połączone z twórczą zabawą po seansie. Tym razem bajki zainspirują nas do podróży do początków animacji i teatru. Czas trwania seansu i zabawy to 90 minut. Zabierzcie dobry humor i chęć zabawy :) :) :)
W tym tygodniu w sobotę czas na zabawę w kinie: po seansie zapraszamy dzieci na zabawy plastyczne, na których stworzycie taumatropy :). 15.00 - 16.30

sobota / 19.09.2020 / godz. 18.00
Let's Dance
komediodramat, Francja

Pasją Josepha jest breakdance. Rytmy hip-hopu są dla niego tak ważne, że rezygnuje z pracy w firmie ojca i postanawia wyjechać do Paryża, by rozpocząć karierę tancerza. Razem ze swoją dziewczyną i najlepszym przyjacielem dołączają do jednej z miejscowych ekip breakdancerów i przygotowują się do międzynarodowego konkursu hip-hopowego. Są świetni, ale na wydawałoby się prostej drodze do sukcesu staną tak zwane przeszkody – i Joseph musi zacząć wszystko od nowa, tym razem jako lider zespołu, któremu przyjdzie się zmierzyć z… tańcem klasycznym. A ponieważ Sztuka Prawdziwa nie zna granic gatunkowych, efekt będzie olśniewający.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA