aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. UM Kamienna Góra, archiwum

Dzisiaj (poniedziałek, 19 kwietnia) do władz powiatu kamiennogórskiego wpłynęło pismo od części pracowników kamiennogórskiego szpitala (Powiatowe Centrum Zdrowia). Autorzy domagają się odwołania prezes Barbaryt Kosak.

Autorzy pisma przypominają, że od stycznia 2021 roku zawieszone są oddziały położniczy, pediatryczny i neonatologiczny. Obawiają się zamknięcia oddziału ginekologicznego i pozostałych, a więc likwidacji szpitala. Według prezes takiego zagrożenia nie ma.

Powodem zawieszenia funkcjonowania oddziałów są braki kadrowe. Według prezes B. Kosak brakuje m.in. trzech pediatrów gotowych podjąć etatową (nie na dyżurach) pracę w kamiennogórskim szpitalu. Szefowa szpitala zapewnia, że rozmowy trwają. Według autorów listu, chętni do pracy są, ale nie zostali zatrudnieni.

Pomieszczenia zawieszonych oddziałów wykorzystywane są na potrzeby innych działań medycznych. Na oddziale położniczym działa oddział internistyczny dla osób bez covida. Na pediatrii działa oddział internistyczny dla osób zarażonych covidem.

Pismo skierowane zostało do rady powiatu, rady nadzorczej PCZ, związku zawodowego Solidarność przy PCZ. Pod pismem podpisało się 48 osób, ale ich lista trafiła jedynie do starosty Jarosława Gęborysa.

Jutro listem ma zająć się zarząd powiatu.

REKLAMA