aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

W dniu dzisiejszym (03 maja br.) po godzinie 08:00 rano policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zauważyli na jednej z głównych ulic miasta samochód osobowy marki Fiat, którego kierujący na widok radiowozu przyśpieszył i energicznie skręcił w jedną z bocznych, osiedlowych ulic.

Funkcjonariusze dogonili pojazd i nakazali kierującemu niezwłoczne zatrzymanie się. 26 - letni kamiennogórzanin okazał się być pod wpływem narkotyków, pod swoim fotelem dodatkowo schowaną miał metamfetaminę, która jak oświadczył, należała do niego. W wyniku sprawdzenia go w policyjnych systemach informatycznych policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami, a ponadto nie miał on aktualnego przeglądu technicznego i polisy OC. Tłumaczył funkcjonariuszom, że samochód pożyczył od kolegi, ale po chwili dodał, że go nie zna i nie potrafi wskazać, gdzie tajemniczy kolega mieszka.

W dalszą drogę Fiat pojechał na lawecie w stronę policyjnego parkingu strzeżonego, a 26 - latek został zatrzymany do wyjaśnienia i trafił do policyjnego aresztu. W dniu jutrzejszym z pewnością usłyszy zarzuty.

Za samo posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA