aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. ZSZiO Kamienna Góra

Od wczoraj w technikach i szkołach zawodowych trwają kwalifikacje w zawodach. Egzamin zawodowy, podobnie jak matury, organizuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Zdanie egzaminu jest niezbędne do uzyskania zawodu.

 

Egzaminy zawodowe mają formę pisemną oraz praktyczną. W pierwszym przypadku, aby zdać, uzyskać trzeba 50% punktów, w drugim 75%. Egzaminy potrwają do 3 lipca.

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących do części praktycznej przystąpili absolwenci technikum o specjalności spedytor, logistyk, technik budownictwa, żywienia i usług gastronomicznych. Łącznie to 50 uczniów. W części pisemnej uczestniczą przyszli sprzedawcy, logistycy, technicy budownictwa, technicy żywienia i usług gastronomicznych, kucharze, mechanicy pojazdów samochodowych, operatorzy obrabiarek skrawających, ślusarze, mechatronicy, elektromechanicy, w sumie to ponad 120 osób.

Tegoroczne egzaminy odbywają się w nietypowych warunkach. Z powodu zagrożenia koronawirusem wprowadzone zostały dodatkowe zabezpieczenia sanitarne.

fot. ZSZiO Kamienna Góra

fot. ZSZiO Kamienna Góra

 

REKLAMA